חדשות ועדכונים

חדשות ועדכונים

ערכים חדשים באתר

בתום עבודה של הצוות המקצועי, עלו לאתר מספר ערכים חדשים שלא הופיעו במהדורה המודפסת של הספר האדום לצמחים בסכנת הכחדה. הערכים נכתבו ע"י ד"ר אורי פרגמן-ספיר ומחברים נוספים.


חידושים בטופס הוספת תצפית חדשה

נוספו 2 כפתורים חדשים לטופס הוספת תצפית:

1. מתוך הבנה שחלק מהאוכלוסיות רגישות מאוד, ישנה אפשרות לבקש לטשטש את התצפית שהעלתם. ישנה חשיבות רבה להעלאת התצפית עם נ.צ מדוייק ככל האפשר, אך ניתן לבקש לטשטש את התצפית לפני הצגתה באתר. הבקשה תבדק על ידי צוות המומחים של האתר.

2. בקשה לקבל קישור לתצפית לכתובת המייל המופיעה במערכת. הקישור מאפשר לכם לעקוב אחר התצפית, לשתף אותה עם אחרים, להוסיף בקלות תמונות ולערוך אותה במידת הצורך.

רשימות מינים חדשות באתר

לאתר התווספו רשימת המינים על סף איום, רשימת המינים הנדירים של החרמון (שלא הופיעו בספר האדום לצמחים בסכנת הכחדה), ורשימת המינים הנדירים מאוד. לרוב המינים יש לנו תמונה מזהה, אך אין לנו כרגע תצפיות במאגר המידע ולכן נשמח לקבל תצפיות חדשות. לאחר איסוף המידע על מינים אלו יתווסף להם גם דף מידע למין וניתן יהיה להעריך מחדש את תפוצתם ומצב שימורם בטבע.

ניתן למצוא את הכלל המינים בחיפוש במערכת התצפיות וגם ברשימות המינים תחת "מינים ותצפיות" בדף הבית.

ערכים מעודכנים באתר

כרכיו של הספר האדום נדפסו בשנים 2007-2011, ומצבם של הצמחים בסכנת הכחדה השתנה. מינים שנחשבו כנכחדים ושבו והתגלו, מינים אחרים נעלמו מאתרים שונים ופעולות ממשק והצלה שונות בוצעו, לרבות העתקה והשבה של מינים לבתי גידול מתאימים.


שליחת תצפית לפי נקודת ציון

לטופס העלאת התצפית נוספה אפשרות להוספת תצפית לפי נ"צ ברשתות קואורדינטות שונות. יש לבחור את הרשת המתאימה, להזין את נקודות הציון, ולהתמקד לנקודה. אז אפשר לסמן על גבי המפה את הנקודה המדויקת המבוקשת.